Polisan Unipur Antikorozif Astar

Polisan Unipur Antikorozif Astar

PU esaslı, çift komponentli reaksiyon kurumalı yüksek antikorozif pigment ihtiva eden, bu sayede antikorozif özelliği mükemmel olan üzerine uygulanacak boyalar için sağlam bir temel oluşturan, iyi yapışma özelliğine sahip PU antikorozif koruyucu astardır. Su, deniz suyu, kimyasallar ve aşınmaya maruz kalan her türlü ahşap, metal ve mineral yüzeyin astarlanmasında ve yüksek korozyon dayanımı istenen alanlarda antikorozif astar olarak kullanılır. Sac, galvaniz ve alüminyum yüzeyler üzerine mükemmel yapışır. Genel sanayi, makine üreticileri, metal korunumu ve marin uygulamalarında performansı çok iyidir.

MSDS TDS Sertleştirici

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli:
Uygulama yapılacak yüzeyler aderansı azaltacak her türlü maddeden temizlenmelidir. Metal yüzeyler en az ST2 veya ideal olan Sa2 ½ derecesinde kumlanmalı 6 saat içerisinde PU anti korozif astar ile astarlanmalıdır. 6 kısım PU Antikorozif Astar ve 1 kısım PU Antikorozif Astar Sertleştiricisi ile karıştırılır 10-15 dk beklenir. Uygulanacak yüzey ve ortam sıcaklığına bağlı olarak akrilik tiner ile %5 -10 oranında inceltilir.

İnceltme / Karışım Oranı:
6 kısım PU Antikorozif Astar, 1 kısım PU Antikorozif Astar Sertleştiricisi, %5-10 PU veya Akrilik Tiner

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan:
40-50 mikron kuru film bırakacak şekilde uygulama yapıldığında 1 kg. karışım ile 7-8 m² alan kaplanabilir. *Pratik kaplama alanı yüzey pürüzlülüğü ve sıçrantı kayıpları miktarına göre değişkenlik gösterir.

Kuruma Süresi:
Dokunma kurumasını 3-4 saatte, tam kurumasını 24 saatte tamamlar.

Önerilen Uygulama Aparatları:
Emişli veya hazneli tipte tabanca (Hava basıncı : 3-4 bar, meme çapı (1.8-2.0 mm) rulo ve fırça kullanılabilir. Rulo uygulamalarında kabarcık oluşumu izlemeli ve eğer varsa yumuşak uzun kıllı bir fırça ile hafif taramalar yapılmalıdır.

Ambalaj:
1 kg – 3 kg – 20 kg (A+B TAKIM)